Your Cart

Proč jsem knihu napsal?

Musím vám říct pravdu. Pro mě osobně drsnou pravdu. Ještě před rokem jsem se jako muž cítil v životě hrozně. Netušil jsem, jak být muž, nikdo mě to pořádně nenaučil a dělal jsem spoustu chyb. Už jsem jedno manželství nezvládl a měl jsem strach, aby se mi to stejné nestalo znovu se ženou, kterou hluboce miluju. Byl jsem špatný táta svému synovi, řešil jsem problémy s komunikací v podnikání, byl pořád nemocný a nešťastný.


Už mě nebavilo hrát divadlo, že jsem v pohodě, a přitom se cítit hrozně. Začal jsem hledat odpovědi na to, jak být skutečným mužem v 21. století.

Mužství prožívá krizi

Mužství prožívá krizi. Tato krize vibruje celou společností i vědou. Krize je to bolestivá a nevyhnutelná. Muž, takový jaký byl až doposud skrze celá tisíciletí, musel zemřít. Zemřel rukou žen, které si berou svou rovnoprávnost. Zemřel protože se stal pohodlným a příliš spoléhal na svou sílu a nenahraditelnost. Jenomže muž místo toho aby prošel evolucí, tak se lekl a dělá vše proto, aby uspokojil ženu nebo aby ji ponížil zpět. Dnešní muži bohužel nejsou skutečnými muži. Nedovedou vést svět směrem kupředu k lepším zítřkům. V současném stavu budeme mířit k zítřkům horším.

Dnešní muži nejsou muži

Dnešní muži, tak jak je vidím já, bohužel nejsou skutečnými muži. Nemají sílu, jsou slabí, hledají se a přitom jsou odsuzováni za to, když se projeví, jak byli vychování za poslední tisíce let. Staré projevy moci a síly jsou pryč, ale jak vlastně vypadáí nový muž? Kam by měl směřovat a jaký by měl být? To jsem ještě před začátkem psaní této knihy vůbec netušil. Proto jsem se vydal na hlubokou dlouhou a dobrodružnou cestu do mlhy to zjistit. Tak vznikla kniha MUŽ21.